TurkishBank
Facebook
Twitter

TurkishBank Group Türkiye’deki faaliyetlerine 1982 yılında İstanbul’da, KKTC’de kurulu olan Türk Bankası Ltd.’nin şubesini açarak başlamıştır. TurkishBank Group’un Türkiye operasyonları 1991’de yabancı banka statüsünden çıkarak TurkishBank A.Ş. adı altında ayrı bir tüzel kişilik kazanmıştır.

TurkishBank’ın öncelikli hedefi 7 Şube, 7 ATM, Müşteri Destek Hattı ve İnternet Bankacılığı kanalları ile müşterilerine kaliteli, hızlı ve çözüm odaklı hizmet sunmaktır. Bu hedefe yönelik olarak mevduat, kredi, yatırım, kart hizmetleri, kurum ve fatura ödemeleri, para transferleri ve kiralık kasa hizmetlerinden oluşan geniş bir ürün yelpazesi bulunmaktadır.

Ticari ve Kurumsal Bankacılık alanında uzmanlaşan TurkishBank, özel, bireysel ve yatırım bankacılığında da faaliyet göstererek, leasing, faktoring ve yatırım alanlarındaki uzman iştirakleri ile müşterilerinin tüm ihtiyaçlarına cevap verebilen bir kurumdur.

TurkishYatırım Menkul Değerler A.Ş.(1997) TurkishBank’ın iştirakidir.

Bankanın sağlam geçmişinin müşterilerine verdiği güven, müşteri portföyünü genişletmiş olmakla birlikte TurkishBank’ın marka değerini de güçlendirmiştir.