Türkiye
Facebook
Twitter

Kıbrıs Türk halkına, kurulduğu 1901 yılından bu yana nitelikli ve güvenilir bankacılık hizmeti sunan Türk Bankası’nın 1982 yılında açtığı İstanbul Şubesi ile başlayan Türkiye operasyonları, 1991 yılında TurkishBank A.Ş. adıyla özerk bir bankaya dönüştürülmüştür. TurkishBank, yurt içindeki faaliyetlerine, Turkish Yatırım Menkul Değerler A.Ş.’nin 1998 yılında kurulmasıyla hisse senedi piyasası işlemlerini banka dışındaki özerk bir şirkete taşıyarak ve müşterilerin gelişen ihtiyaçlarına en iyi şekilde hizmet verebilmek amacıyla 2007 yılında Turkish Finansal Kiralama A.Ş. ve Turkish Faktoring Hizmetleri A.Ş.’yi kurarak devam etmiştir. Bugün, iştirakleri ile birlikte TurkishBank, üç ülkede toplam 22 şubesi, 1 milyar 100 milyon USD aktif büyüklüğü ve 140 milyon USD öz kaynağı ile faaliyet gösteren TurkishBank Group bünyesinde yer almaktadır.

National Bank Of Kuwait’in 2007 yılında yüzde 38,10 hisse payıyla ortak olması ile, TurkishBank, yüzyıllık geçmişine yabancı bir ortakla çalışma kültürünü de eklemiş ve böylece, müşterilerinin ve piyasadaki diğer oyuncuların nezdindeki prestijli duruşunu perçinlemiştir.

“İhtiyatlı Bankacılık” prensipleri çerçevesinde “İlişki Bankacılığı”nı benimseyen TurkishBank Group, müşteri memnuniyetini daima ön planda tutan hizmet anlayışı ile bugün nitelikli bir çizgide yerini almaktadır. TurkishBank, etik değerleri ön planda tutup riski iyi yöneterek güvenilirliğini ve itibarını koruyan; müşterileriyle, çalışanlarıyla ve ortaklarıyla adil ve şeffaf ilişkiler kuran; uzman kadrosuyla dinamik, pratik, sonuç odaklı, kaliteli ve hızlı çözümler üreten; sevgi ve saygıya dayalı bir diyalog içinde herkesin kendini özgürce ifade edebildiği bir ekibe sahip olan; karar ve eylemlerinde, uzun vadeli bakış açısıyla sürdürülebilirliği ve istikrarı ön planda tutan bir banka olma niteliği taşımaktadır.

Doğaya katkı projesi çerçevesinde, ağırlıklı olarak elektronik postayla okurlarına ulaştırılan “Ekonomi Raporu” adı altında hazırlanan bir yayını da bulunan TurkishBank, çağdaş bankacılık hizmetlerinde yükselmeye devam etmektedir.