İNGİLTERE

TurkishBank UK
Facebook
Twitter


1974 yılında, Kuzey Kıbrıs’ta kurulu Türk Bankası’nın bir Şubesi olarak İngiltere’deki faaliyetlerine başlayan TurkishBank, 1991 yılında banka statüsünü kazanmıştır.

40 yılı aşkın bir süredir İngiltere’deki vatandaşlarımıza hizmet veren TurkishBank, bugün İngiltere’nin başkenti Londra’da 5 Şubesiyle tek Türk sermayeli bir İngiliz Bankası olma özelliğine de sahiptir.

TurkishBank UK; Londra’daki Şubeleriyle İngiltere’de yaşayan vatandaşlarımıza bireysel ve ticari alanda modern bankacılık hizmetleri sunarken, lokal bankacılık faaliyetleri ile İngiliz vatandaşlarına yönelik hizmetler de vermektedir.

25 Milyon Pound’a yaklaşan sermayesi ve 175 Milyon Pound bilanço büyüklüğü ile Harringay, Dalston, Edmonton, Palmers Green, Lewisham’ın yanı sıra London Bridge’deki Merkez binadaki şubesine ek olarak Mayfair’deki ofisiyle birlikte Londra’nın değişik bölgelerinde bireysel, ticari ve kurumsal segmentlere hizmet vermektedir. Ayrıca İnternet Şubesi ve Çağrı Merkezi üzerinden de hizmet vermektedir.

90’i aşkın uzman personel kadrosuyla İngiltere’de yaşayan vatandaşlarımızın yanı sıra Türkiye ve Kuzey Kıbrıs’daki müşterilerine de ticari ve bireysel bankacılık hizmetleri veren TurkishBank UK; Türkiye, Kuzey Kıbrıs ve İngiltere arasındaki bankacılık işlemlerinde köprü görevi de yapmaktadır.