Cumhurbaşkanı Tatar, Londra ziyareti sırasında TurkishBank UK’i ziyaret etti.

TurkishBank UK’den yapılan açıklamada:

Londra, 3 Temmuz 2023 – Londra ziyareti sırasında, TurkishBank UK’in sponsor olduğu, Kıbrıs Türk Dernekleri Konseyi(CTCA) tarafından bu yıl altıncısı düzenlen Kıbrıs Türk Kültür Festivali’ne katılan Cumhurbaşkanı Tatar daha sonra TurkishBank UK Genel müdürlüğünü ziyaret etti.

1983 yılında kurulan CTCA, İngiltere’deki 300.000 kişilik Kıbrıs Türklerini temsil eden kuruluş;  toplumun sivil katılım yoluyla güçlenmesi için çalışmakta ve eğitim yolu ile daha güçlü İngiltere-Kuzey Kıbrıs ilişkileri kurma konusunda özverili çalışmalar yürütüyor.

1901’de faaliyet geçen TurkishBank Group’un sosyal sorumluluk çerçevesinde; Kuzey Kıbrıs’ı ‘Bilişim Adası’ haline getirme amacı ile kurmuş olduğu dijital girişimcilik ekosisteminin görüşüldüğü ziyarette, Sn.Tatar’a T-Gate Londra hakkında brifing verildi.

Hali hazırda İstanbul ve Lefkoşa’da bir çok start-up ve scale-up’ın da katılımı ile faaliyette olan T-Gate’in, bu yıl içerisinde açılma planları olan Londra bacağı hakkında bilgi alan Tatar; bu tip çalışmaları her zaman desteklediklerini belirtti.

Sayın Tatar, KKTC’li genç girişimciler için önemli fırsatlar sunacak bu programı hayata geçirmekte olan TurkishBank Grubu’na teşekkürlerini sundu.

İstanbul / Londra / Lefkoşa koridorunda finans ve teknoloji girişim ekosistemi oluşturma hedefinde emin adımlarla ilerleyen programın, Grubun “Teknoloji Bankası, Teknolojinin Bankası” söylemiyle ve fintekler ile kol kola devam ettiği dijital yolculuğunda mihenk taşı noktasında olduğu belirtildi.

Bu ay başında göreve başlayan CEO Erhan Raif, ‘Üyelik tabanlı T-Gate, bu koridordaki dijital dönüşümü ve TurkishBank Grubu’nun etosunun merkezinde olan ‘değer yaratma’ ruhunu temsil ediyor. TurkishBank UK olarak İngiltere’deki 50. yılımıza yaklaşırken,  İngiltere’deki Kıbrıs Türk toplumu ile KKTC arasındaki bağları güçlendirme çabalarımızı sürdürmeye devam edeceğimizi kamuoyuna saygıyla duyururuz’ dedi.

02.07.2023